На одеському стадіоні «Динамо» відбувся захід в рамках проєкту НОК України #OlympicLab за підтримки «Coca-Cola Foundation». Для юних легкоатлетів був проведений майстер-клас, а також вони дізналися, що таке «Загальнолюдські і олімпійські цінності» в рамках однойменного напрямку.

УЧАСНИКИ

Учасниками заходу стали заслужений тренер України, президент клуба «Висота» Валерій Лебедюк, котрий, як можна зрозуміти з назви клубу, займається підготовкою стрибунів у висоти, учасник Олімпійських ігор, майстер спорту України міжнародного класу, одеський спортсмен Руслан Гливинський та кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020 Вадим Кравчук

Слухачами, а потім й активними учасниками заходу стали юні динамівські легкоатлети, які спеціалізуються на стрибках у висоту, а також львівські представники «королеви спорту», які знаходяться на зборі в Одесі, зокрема і спортсмени збірної України.

Пройшов захід під гаслом «Здолай свою висоту», адже спортсмени постійно долають висоти і в спорті, і в житті.

Lab Dinamo site 22

Lab Dinamo site 01

ЦІКАВА ОЛІМПІЙСЬКА ЛЕКЦІЯ

Перед практикою – завжди теорія. Отже, спочатку головні дійові особи розповіли про свої успіхи в легкій атлетиці, акцентуючи увагу спортсменів, на якостях, котрі виховує спорт, зокрема легка атлетика. Олімпійські ігри зіграли вагому роль і стали знаковою подією в житті Валерія Лебедюка та Руслана Гливинського, нехай і не вдалося піднятися на п’єдестал, а Вадим Кравчук ще тільки мріє про те, щоб потрапити на Ігри, а саме в Токіо-2020, але і це вже є головною ціллю найближчого сезону.

Відомий наставник відзначив, що Олімпійські ігри це, мабуть, найкраще, що придумано у світі для об’єднання людей, для популяризації спорту та впровадження ідей миру у світі.

Lab Dinamo site 02

«Для того, щоб відібратися на Олімпіаду та вдало там виступити, треба багато складових, зокрема має бути тісний зв'язок між тренером та спортсменом: вони повинні відчувати один одного, немов це єдине ціле», - резюмував тренер, розповідаючи, як він з підопічним Дмитром Дем’янюком відбирався на Олімпійські ігри.

Руслан Гливинський – останній, до речі одеський «висотник», який брав участь в Олімпіаді (в Сіднеї-2000) – в барвах пригадав олімпійський рік, коли прийшлося виступити більше, ніж двадцяти змаганнях, щоб все ж таки подолати олімпійський норматив, настільки мотивувала його участь в Олімпійських іграх, і буквально за кілька тижнів до фінішу відбору він, приклавши надзусилля, все ж таки підкорив непоступливу висоту.

Lab Dinamo site 05

Lab Dinamo site 07

Вадим Кравчук зазначив, що у нього є всі складові, щоб подолати олімпійський норматив, зокрема відмінні тренер та команда, а сам він дуже мотивований цією метою.

МАЙСТЕР-КЛАС

Далі відбувся майстер-клас зі стрибків у висоту для юних одеських легкоатлетів. Разом з Валерієм Лебедюком його провела лектор Міжнародної федерації легкої атлетики Мирослава Скалоцька. Спочатку більш досвідчені спортсмени показали, які є стилі стрибків. А потім брали свої висоти юні легкоатлети, після чого тренери корегували їх дії.

Наприкінці почесні гості отримали слова вдячності від спортсменів, а від олімпійського осередку олімпійські сувеніри. Також подарунки з олімпійською символікою отримали і самі учасники заходу.

Lab Dinamo site 11

Lab Dinamo site 15

Lab Dinamo site 16

Lab Dinamo site 18

Lab Dinamo site 19

Lab Dinamo site 20

ОЛІМПІЙСЬКІ ВРАЖЕННЯ

Валерій ЛЕБЕДЮК, заслужений тренер України:

- Хочу подякувати відділення НОК України в Одеській області за такий захід. Вважаю, він був корисним для всіх учасників – і в практичному, і в теоретичному відношенні.

Руслан ГЛИВИНСЬКИЙ, учасник Олімпійських ігор-2020:

- Гарний захід. Але вважаю, що їх треба проводити частіше – для залучення дітей до спорту, зокрема до легкої атлетики. Дуже важливо, щоб юні спортсмени бачили вживу спортсменів, які долають великі висоти, розуміли, що це можливо.

Емілія РОЩИНА, легкоатлетка СДЮШОР «Динамо»:

- Мені дуже подобається легка атлетика. Коли дуже важке тренування, я кайфую від того, що витримала його, відчуваю себе щасливою. У мене є велика – золота медаль Олімпійських ігор, і сьогоднішній захід, можливо, одна ступень до вищої сходинки. Я займаюся багатоборною підготовкою, одним з видів якого є якраз стрибки у висоту. Мені дуже цікаво побачити вживу, як стрибають спортсмени доволі високого рівня. Дізналася кілька нових вправ, які планую використовувати в подальшому.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live