Майстер кульової стрільби, кандидат на участь в Олімпійських іграх в Токіо-2020 Анна ІЛЬІНА розповіла про участь в проєкті НОК України #OlympicLab («Ментальне тренування»), який відбувся 28 листопада у Педуніверситеті, а також про свої олімпійські цілі

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПРОЄКТ

- Анно, по-перше, які враження від участі в цьому проєкті НОК Україні?

- По-перше, дякую відділенню НОК України в Одеській області, що запросили. Цей захід – дуже цікавий досвід, особливо для юних спортсменів – моїх колег-стрілків. Їм психологічна підготовка, як на мене, дуже потрібна на даному етапі. Для них це величезна база для обмірковування, осмислення, для роботи. Для це була неймовірна можливість це все почути та відчути.

- Що ви почерпнули для себе? Чи ще розмірковуєте над цим?/

- Ну, як вам сказати. Я, в принципі, над цим постійно розмірковуваю. Робота така (сміється). Стрільба, взагалі, дуже інтелектуальний вид спорту

Було приємно почути те, над чим я вже працюю, а також ті речі, які ще не дійшли до мене – тільки прагну до них. Мені було дуже цікаво.

mentals 28

- Як місце займає психологія в підготовці стрільця у відсотковому відношенні?

- Стрільба ділиться на декілька аспектів. І неможна сказати, що, наприклад, техніка займатиме тридцять відсотків, а психологія – сімдесят. У нас кожний аспект повинений бути готовий на 100%. Інакше не буде результату.

А ЩАСТЯ БУЛО ТАК МОЖЛИВО

- В цьому році, на етапі Кубку світу в Ріо ви, як ніколи, були близькою до завоювання олімпійської ліцензії. Ви посіли 4-е місце, а до ліцензії не вистачило лише 0,9 очка. Можливо, як раз психологічної підготовки не вистачило? Подумали: «Ось вона ліцензія», і ця думка завадила»

- У мене в голові це працює дещо по-іншому. По-перше, я не думала, що вона буде так близька. Я не їхала в Ріо за ліцензією, я їхала за медаллю. Навіть не за медаллю, а за результатом. Хоча, коли я стріляю, я працюю над технікою, а не над тим, щоб показати високий результат. Коли я завершила виступ, у мене не було думок: «Блін, вона була так близько». Зовсім інше: «О! Я можу так близько підійти до ліцензії. Значить, можу ії взяти». Тож показаний мною результат був не розчаруванням, а поштовхом

- Які висновки зробили за підсумком змагань в Ріо?

- Висновків завжди чимало. Я вже говорила якось в інтерв’ю, що у мене є маленький щоденник, куди заноситься кожний результат, кожна серія. І аналіз до цього: що робила правильно, а що – ні. Після кожного виступу в цій книжечці з’являється запис. Їх все більше і більше.

- Хочете ви, чи ні, олімпійська тема постійно вітає в розмові. Ви налаштовуєтесь на завоювання ліцензії, чи ви просто робите свою вправу, щоб досягнути максимального результату?

- Все ж таки більше налаштовуюсь на результат, на роботу, на техніку. Якщо не буде результату, навіщо ця ліцензія. А ось якщо у мене буде високий результат, який допоможе завоювати ліцензію, то це буде результат, близький до олімпійського. Саме так і працюю.

Ilina Rio

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

- Які найближчі спортивні плани?

- Найближчі змагання відбудуться в Сербії та Люксембурзі найближчого тижня. А вже наступного року відбудуться два змагання, на яких визначатимуться володарі олімпійських ліцензій. Перший – у лютому, чемпіонат Європи у стрільбі з пневматичної зброї, другий – в травні, у чеському місті Пльзень, де відбудеться додатковий кваліфікаційний турнір.

- Ще раз дякуємо за участь в проєкті НОК України та бажаємо разом із вашою подругою Іриною Маловічко відправитися в олімпійське Токіо-2020.

- Робити нічого. Я вже пообіцяла жити з нею в одному номері. Тепер треба виконувати (сміється).

Інтерв’ю Анни ІЛЬІНОЇ. ВІДЕО

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live