Одеський шабліст, заслужений майстер спорту України Андрій ЯГОДКА напередодні європейського відбору на Олімпійські ігри-2020 (Мадрид, 24-25 квітня), дав інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

- Андрію, на чемпіонаті України ви перемогли, але чи задоволені якістю дій?

- Так, у порівнянні з минулими змагання є прогрес – і за якістю фехтування, і за фізичними кондиціями. Єдина проблема була в тому, що чемпіонат трохи не в’язався з підготовкою до ліцензійного турніру – на мій погляд, він проходить запізно. Можливо, варіантів не було, а, можливо, ніхто і не думав про терміни олімпійського відбору.

Був би чемпіонат трохи пізніше, можна було б відновлюватися і виходити вже на відбір, якщо б раніше, скажемо, на тиждень, це було б, взагалі, ідеально – можна було б ще попрацювати і вносити корективи. Вийшов такий собі середній варіант. Побачимо, як ми підійдемо до відбору.

Yagodka Krasovskiy 02

21 квітня. Конче-Заспа. Олімпійська база. Андрій ЯГОДКА зі своїм тренером Олександром КРАСОВСЬКИМ за день до виліту в Мадрид

ПІДГОТОВКА

- Розкажіть, будь ласка, пройшла безпосередньо підготовка до відбіркового турніру – ви говорили, що було заплановано кілька зборів…

- На жаль, підготовка, як говорять в таких випадках, покрилася мідним тазом. В Києві проходив збір кадетсько-юніорської збірної України, де отримував уроки, відпрацьовував свої дії. Ближче до закінчення збору відчув, що захворів. Здав тест і, такі-да – коронавірус. Лікар сказав перервати на тиждень активні заняття і побути на карантині вдома. Так і зробив. Вдома, так би мовити зі скрипом, розтягував резину і катався на гімнастичному ролику, щоб якось підтримувати фізичну форму. Після цього у мене було лише три-чотири дні, щоб попрацювати перед чемпіонатом України.

З іншого боку, можливо, це і на краще – не перетрудився. Та й добре, це відбулося зараз, а не перед олімпійським відбором. «Корона» зловила мене якраз в той момент, коли я мав відпрацьовувати швидкісні дії. Вийшло це зробити тільки лежачи (сміється).

- Чому приділили увагу на заключному етапі підготовки – між чемпіонатом і відбором?

- На зборі в Конче-Заспі з моїм тренером Олександром Красовським продовжуємо ту роботу, яку розпочали перед чемпіонатом України, відшліфовуємо деталі, можна так сказати, а за фізичним станом консультуюся телефоном з фахівцем з фізпідготовки Іваном Нікітіним. Тут на олімпійській базі працюють всі фехтувальники збірної України, які візьмуть участь в європейському відборі.

- Бачу з вами працює ціла команда у складі особистого тренера та спеціаліста з фізичної підготовки. Професійний підхід, нічого не скажеш?

- Так. На жаль, це відбулося ближче до заходу кар’єри, але я все ж щасливий цьому факту.

Yagodka Krasovskiy 01

21 квітня. Конче-Заспа. Олімпійська база. Робота на доріжці

ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ТУРНІР

- Уявляєте рівень суперників на ліцензійному турнірі?

- Так, і можу сказати, що за перемогу боротися цілком реально. За моїми підрахункам, у складі учасників, разом зі мною, чотири шаблісти, які можуть виграти відбір, ще вісім, які можуть, так би мовити, зіпсувати мені життя на цих змаганнях.

- Хто серед претендентів на перемогу?

- Крім мене, румун Юліан Теодосіу, британець Вільям Дірі і турок Йілдирім Енвер. Поки заявилися 17 спортсменів, але за якою системою пройде турнір, складно сказати. Для мене краще, якщо змагання розпочнуться відразу з основної сітки, адже в груповому турнірі (4-5 боїв до 5-ти очок, щоб визначити положення в основній сітці. – пресслужба) я останнім часом не дуже добре фехтую.

- Як оцінюєте свою готовність?

- Вважаю, що готовий добре. Десь на «8» за 10-бальною шкалою.

Хочу відзначити, що цей турнір в Мадриді напевно перший в кар’єрі, де кожний бій треба фехтувати по максимуму, адже тільки перемога у змаганнях принесе олімпійську ліцензію. Налаштований я дуже добре, готовністю, як я вже сказав, також задоволений.

ЩЕ ТРИ ШАНСИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Також за путівку на Олімпійські ігри боротимуться в Мадриді ще три українських фехтувальники: Олена Кривицька (шпага, Київ), Катерина Ченцова (рапіра, Київ) і Клод Юнес (рапіра, Львів).

ОЛІМПІЙСЬКІ ЛІЦЕНЗІЇ

На сьогодні чотири спортсмени Одеської області завоювали право виступити на Олімпійських іграх-2020: Ірина МАЛОВІЧКО (стендова стрільба), Анастасія ЛИСЕНКО (важка атлетика), Анжеліка ТЕРЛЮГА (карате) і Анастасія ТОДОРОВА (веслування).

РОЗКЛАД. ТРАНСЛЯЦІЇ

Європейський відбір на Олімпійські ігри-2020. Мадрид (за київським часом)

Шабля. Чоловіки. Андрій ЯГОДКА

24 квітня

16.00. Груповий турнір (доріжки 5-8)

17.25. Основна сітка

19.10. Півфінали і фінал

ОНЛАЙН-РЕЗУЛЬТАТИ: engarde-service.com

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ: madridfencing2021.com/streaming

САЙТ ЗМАГАНЬ: madridfencing2021.com

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live