Одеський борець Василь МИХАЙЛОВ після успішного відбору на Олімпійські ігри дав інтерв’ю пресслужбі Асоціації спортивної боротьби України.

ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ТУРНІРУ

- Попередній рік був дуже непростим. В лютому 2020-го року я вже почав ганяти вагу до Європейського ліцензійного турніру. Оскільки до того часу я боровся у вазі 79 кг. І після цього цілий рік без стартів.

Напередодні поїздки пройшов три потужних збори, посилено готувався до чемпіонату Європи, але до Варшави я не поїхав, оскільки в останній момент виявили COVID-19. Загалом, досить легко переніс хворобу і швидко відновився.

Vasyl MYKHAILOV Olympic 01

ПРО ТУРНІР

- Світовий кваліфікаційний турнір був останнім шансом здобути ліцензії для своїх країн, тому всі спортсмени були готові боротися до кінця. Атмосфера на змаганнях була дуже напружена, потрібно було боротися за кожен бал.

На подібних змаганнях завжди відчуваєш дуже велику відповідальність, перед тренерами, які довірили тобі цю можливість, перед країною. Але напевно найсильніше хвилювався перед півфінальною сутичкою, де йшлося про путівку до Токіо.

Їхав до Софії за перемогою, але у фіналі на останніх секундах припустився помилки. Я перемагав, але в останній момент поступився – це прикро. Звісно, першочерговим завданням було здобуття ліцензії.

Повернувшись додому я вже обговорив з тренерами цю сутичку і тепер працюватимему над помилками. Зараз розумію, що потрібно було інакше побудувати останню хвилину поєдинку.

ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ОЛІМПІАДИ

- Пройду кілька зборів у складі збірної України напередодні Олімпіади і, в першу чергу, планую працювати над витривалістю. Витривалість – дуже важливий аспект на змаганнях такого рівня, лідери будуть дуже заряджені і потрібно бути на рівні.

Ймовірно прийматиму участь в польському рейтинговому турнірі Ціолковського в червні. Але це вже вирішуватиме тренерський штаб.

Цього літа потрібно викластися наповну. На щастя в нас в збірній є для цього все необхідне. Завдяки Міністерству молоді та спорту в нас регулярно проходять навчально-тренувальні збори.

Вдома в Одесі я тренуюсь в дуже хорошому залі СК «Мангуст»: тут є сауна, чудовий тренажерний зал, килим – офіційне відкриття залу відбулося зовсім нещодавно. В нас в залі 20-30 чоловік, майстрів спорту, майстрів міжнародного класу. Звичайно в збірній більше спарингу, інші тренування. Але я намагаюсь навіть вдома не виходити з графіку, тренуюсь щодня, крім суботи та неділі.

ПРО ПІДТРИМКУ

- Зі мною до Болгарії поїхав мій особистий тренер Андрій Панаїтов, я відчував його підтримку на килимі. Також було дуже приємно, що багато одеситів приїхало на турнір вболівати за мене. Зал був порожній, тому було дуже добре чути підбадьорюючи вигуки одеситів. Я дуже вдячний всім рідним, близьким, тренерам, які завжди вірили в мене.

Я дуже вдячний президенту клубу «Мангуст» Магомеду Магдієву, віцепрезиденту Руслану Умарову, також товариству «Динамо», за який я виступаю вже сім років, особисто першому заступнику голови Одеського ФСТ «Динамо» Ользі Черкасовій, а також начальнику управління фізкультури та спорту Одеської ОДА Валентині Кольчак – за можливість належно тренуватись в рідному місті.

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

- Категорія "до 74 кг" – це категоріях світових лідерів. І на Олімпіаду відібрались виключно найсильніші борці планети, дуже серйозні суперники. Всі шістнадцять чоловік – всі лідери, немає жодного прохідного, чи випадкового учасника.

Сподіваюся, що в мене все вийде в Токіо. Дуже хочу потішити всіх, хто підтримує мене на спортивному шляху та всіх вітчизняних вболівальників. Буду виходити і боротися за перемогу!

Vasyl MYKHAILOV Olympic 04

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за матеріалами сайту ukrwrestling.com.ua

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live