35-річна Вікторія БОНДАРЕНКО стала бронзовою призеркою чемпіонату України з велокросу, який відбувся в Кропивницькому. Це перша медаль для одеського велоспорту, принаймні, за останні десять років (фото гонки Ростислава МАЙГУРА).

БРОНЗОВА ВІКТОРІЯ

Дистанцію 15 км (6 кіл) Вікторія БОНДАРЕНКО подолала за 42 хвилини 17 секунд. Чемпіонкою України стала Катерина Набережна (Луганська), яка показала час 40.07.

У змаганнях серед чоловіків (17,5 км, 7 кіл) єдиний одеський представник 35-річний Максим ТИТОВ посів 16-е місце, відставши від чемпіона на одне коло. У змаганнях в юніорських і юнацьких категоріях велосипедисти Одеської області представлені не були.

Bondarenko UkrChamp 02

КОМЕНТАР МЕДАЛІСТКИ

В інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області Вікторія про те, як завоювала медаль на своєму першому чемпіонаті України з велокросу:

- Рельєф траси, яка була прокладена в місцевому парку, мав підйоми, спуски, корні та технічні швидкісні ділянки, де найменша помилка, і ти десь внизу обриву.

Також на трасі, як і має бути в класичному велокросі, було дві перешкоди висотою 40 см та колода. Стрибати через них можна, але то лотерея. Мені краще було перебігти з велосипедом у руках. Цей елемент я вдома відпрацьовувала, тому втрачала не дуже багато, а може навіть і вигравала.

На старт запрошуються гонщики за рейтингом, тобто минулорічними результатами.

Для мене ця дисципліна, та й ще відразу Чемпіонат України, був дебютним, тому на шикуванні я була в останній лінії. Старт був, як завжди, спринтерський, бо вже на перших метрах всі хочуть зайняти найкращі позиції, бо потім на трасі буде вже складніше обійти суперниць. Боротьба за позиції проходить за частки секунд. Десь півкола вибиралася з хвосту, але наздогнати лідерів мені не вдалося, так і їхала на «просвіті».

Відразу на фініші переможниця Катерина Набережна запросила стартувати наступного дня разом естафету (три спортсмени, три коли) разом з ними, але за обставинами мала повернутися до Одеса. І, Катерина, до речі наступного дня також отримала завоювала золото.

НАСТУПНИЙ СТАРТ

Одеські спортсмени Вікторія БОНДАРЕНКО і Максим ТИТОВ візьмуть участь відкритому чемпіонаті Житомирської області з велокросу «Поліська осінь» - стартують тільки в груповій гонці, яка відбудеться 13 листопада.

Найближчим часом на сайті відділення НОК України в Одеській області інтерв’ю з Вікторією БОНДАРЕНКО, яка добилася історичного успіху та, до речі, балотується на посаду президенту Федерації велоспорту України.