2019-й для заслуженого тренера України з важкої атлетики Юрій КУЧІНОВА та його підопічної Анастасії ЛИСЕНКО став досить успішним – олімпійська ліцензія в кишені. Олімпійські ігри в Токіо стануть сьомими для нього – жоден з представників Одеської області не має такого послужного списку.

- Рік був дуже важким, адже відбір на Олімпійські ігри пройшов за новою системою, - розповів Юрій Павлович. – Якщо раніше для відбору необхідно було посісти певне місце на чемпіонаті світу, то зараз – інша система по-іншому. У зв’язку з боротьбою з допінгом, спортсмен повинен виступати в кожному з трьох проміжків часу. Таким чином, Анастасія зробила три старти в 2018-му та три 2019-му. За сумою чотирьох кращих результатів вона на 5-му місці. Але враховуючи, що попереду росіянка Тетяна Каширіна та дві китаянки, лише одна з яких виступатиме на Іграх в Токіо-2020, ми розраховуємо, що медаль з Олімпіади ми привеземо.

- В цілому, рік успішним вийшов?

- Так. Для мене, як відомо, Олімпіада в Токіо буде сьомою, я маю чималий досвід та зробив певні висновки. Якщо спортсмен за рік до Олімпіади виграє чемпіонат світу, чи Європи, то ця перемога лягає на нього важким вантажем відповідальності. Тому тактика була вибрана інша: ми акуратно піднімали ті кілограми, щоб відібратися на Олімпійські ігри.

Lysenko 04 1

- За сумою двох вправ у суперважкій категорії ми дуже далекі від Китаю та Росії. Наскільки реально боротися за бронзу на Олімпійських іграх?

- Думаю, що боротися за золоту медаль нереально, а ось за срібну та бронзову – реально. Відзначу, що моя підопічна має вагу лише 101 кг, тоді як ії конкуренти – за 150 та вище.

- Розкажіть, будь ласка, о планах підготовки до Олімпіади…

- Підготовка до Олімпіади вже почалася. Ми й Новий рік зустрічатимемо на базі в Кончі-Заспі, адже 25 січня в Римі відбудеться етап Кубку світу. Також в планах чемпіонат Європи, а потім вже – Олімпійські ігри. Готуватимемось до Ігор вже в тому часовому поясі Японії, щоб не було проблем з адаптацією.

Підсумки року. Інтерв’ю Юрія КУЧІНОВА. ВІДЕО

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live