Одеська спортсменка Анна ІЛЬІНА посіла 4-е місце на етапі Кубку світу в Ріо-де-Жанейро. Одеситці не вистачило лише 0,9 очка до завоювання іменної олімпійської ліцензії у вправі «стрільба з малокаліберної гвинтівки з 3-х положень» (фото: Стопкадр трансляції із Ріо).

ПОВТОРЕННЯ РЕКОРДУ

В першій кваліфікації Анна ІЛЬІНА (тренер – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА) повторила свій же національний рекорд, встановлений 27 квітня цього року на етапі Кубку світу в Пекіні - 1177. Цей результат став 2-м на цьому етапі змагань і лише на 8 балів поступився світовому рекорду.

В стрільбі з коліна Анна набрала 392 очок, лежачи – 395, стоячи – 390. В одній серії вона досягнула максимального результату – 100 (!) зі 100-та, ще в 9-ти – набрала 98-99 очок.

Ilina NR

Кубок світу. Ріо. 30 серпня. Перша кваліфікація. Анна ІЛЬІНА – 1177 очок (рекорд України). Рекордні пробоїни одеситки. Сайт issf-sports.org

ОСНОВНА КВАЛІФІКАЦІЯ ТА ФІНАЛ

В основній кваліфікації в Пекіні Анна ІЛЬІНА також показала результат світового рівня – 1172 очка (388+398+386). Одеситка посіла 8-е місце і вперше в цьому році (вдруге в кар’єрі) вийшла у фінальну частину, де мала змогу поборотися за олімпійську ліцензію.

У фіналі учасницям належало зробити 40 пострілів (по 15 з коліна та лежачи, 10 – стоячи), після чого вибули дві останні за результатом спортсменкам. Потім з кожним пострілом вибувало по одній учасниці.

Після 40-а пострілів Анна ІЛЬІНА йшла на 4-му місці, яке зберігала до тих пір, поки не залишилося чотири кращих. В цей момент вона відставала від китаянки Пей Руиджао на 1,9 очки (425,3 проти 427,2). Суперниця здригнулися, набравши 9,1 очка, втім, у Анни – 10,1. У підсумку одеситку відділило від п’єдесталу та, як стало зрозуміло пізніше, від олімпійської ліцензії лише 0,9 очка. Підсумковий результат ІЛЬІНОЇ - 437,3 очка.

4-е місце – це кращий результат Анни ІЛЬІНОЇ на етапах Кубку світу та відмінний плацдарм для завоювання ліцензії на наступних стартах. Наступна можливість завоювати ліцензію буде на чемпіонаті Європи з малокаліберної гвинтівки в Болоньї (12-23 вересня).

ІНШІ ВПРАВИ

В іншій олімпійській вправі – стрільбі із пневматичної гвинтівки – Анна ІЛЬІНА набрала 626 очок та у фінал не потрапила. Не вистачило 2,3 очки. 2 вересня Анна разом з Олексієм Хабаровим візьме участь у цьому ж виді стрільбі, але в змішаній категорії.