В середу, 17 квітня в Дніпрі, змаганнями Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської розпочнеться веслувальний сезон. Напередодні старту ми поспілкувалися зі спортсменкою южненського ФСК «Хімік» Анастасією ТОДОРОВОЮ, яка э однією з провідних байдарочниць країни та претендує на участь в Олімпіаді-2020.

ПІДГОТОВКА. ОБУХІВ. КАРПАТИ. ТУРЕЧЧИНА

- Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про те, як пройшла підготовка до сезону?

- Розпочалася підготовка до сезону в листопаді – тоді відбувся короткий збір в Обухові. В грудні ми провели лижний збір в Карпатах. Потім, починаючи з кінця грудня, збірна України готувалася в Туреччині – відбулися три місячних зборами з невеличкими перервами. Зараз знаходжуся в Обухові, на заключному зборі, який є тим, що підводить до Кубку України (бесіда проходила за тиждень до старту. – прес-служба).

- Наскільки було важко психологічно знаходитися в Туреччині упродовж трьох місяців майже безперервно?

- Ні, важко не було. Ми змінювали локації, а відповідно змінювалася і акваторія, тож збори, як на мене, пройшли швидко.

- Яка робота була на зборах в Туреччині?

- В основному ми працювали над силою гребка. Звісно ж, працювали і над загально-фізичною підготовкою. Працювала, як зазвичай, з повною самовіддачею, а мою готовність покаже вода, як завжди.

Todorova Turk 01 1

- Працювали тільки в одиночках, чи в екіпажах також?

- Так, виходили на воду і в екіпажах, але в основному робота йшла над підвищенням індивідуальної готовності.

- Вашої багаторічної напарниці Інни Грищун, як відомо, не було на зборах в Туреччині. Чи плануєте виступати з нею в двійці на Кубку України?

- Звісно. Нам нескладно буде, так би мовити, зігратися, адже ми дуже добре відчуваємо один одного. В наш час складно знайти однодумців – людину, з якою були подібні і настрій, і цілі, і сам підхід. Але Інна саме така людина. Вона проходила тренувальні збори в групі Миколи Мацапури, тож, гадаю, що вона добре підготувалася до сезону.

НОВИЙ СЕЗОН. ВЕЛИКІ ЦІЛІ

- Які очікування від сезону?

- Націлююся в цьому сезоні, нарешті, стати призером чемпіонату світу. Крім того, дуже хотілось би підняти прапор України на Європейських іграх в Мінську. Але найголовніша же ціль сезону – завоювання олімпійської ліцензії. Найбільш реально це, звісно, зробити у складі байдарки-четвірки.

Взагалі, рік дуже важливий для нас. Тож кожний веслувальник збірної України налаштовується серйозно, налаштовується на максимальний результат.

- В «одиночці» цілі ставитиме?

- Так, звісно. Більш точно можна буде говорите про це за результатами Кубку України. У нас дуже серйозна конкуренція в жіночій байдарці, тож тільки вода покаже, хто краще інших готовий.

UkrChamp 2018 Khimik 109

15 липня 2018 року. Дніпро. Веслувальниця южненського ФСК «Хімік» Анастасія ТОДОРОВА на вищій сходинці чемпіонату України

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live